http://www.stanekjakub.pl

Nowa czy używana - o zakupie sukni ślubnej

nowa czy używanaNowa czy używana - o zakupie sukni ślubnej
 
Przyszłe panny młode poszukujące sukien ślubnych uświetniających tę szczególną uroczystość, jaką jest ślub, muszą rozwiązywać szereg problemów. Gdybyśmy mieli wskazać na jeden z najpoważniejszych dylematów, z pewnością dotyczyłby on tego, czy lepiej jest wybrać nową, czy też używaną suknię, w której udamy się do ślubu. Nietrudno się domyślić, że każda z opcji ma swoje blaski i cienie.
 
Wybór sukni nowej jawi się jako naturalny i nie dzieje się tak wcale przez przypadek. Owszem, nie można nie zgodzić się z tym, że będzie ona naszą ozdobą jedynie w trakcie jednego wieczoru, nie zmienia to jednak tego, że mamy do czynienia z wieczorem szczególnym. Charakter sukni ślubnej sprawia też, że powinna być ona dopasowana, a cel ten łatwiej osiągnąć, gdy suknia nie była wcześniej zakładana przez nikogo innego. Nie oznacza to jednak, że zakup nowej sukni ślubnej nie budzi żadnych wątpliwości. Jej cena nie jest przecież niska i może wynosić nawet kilka tysięcy złotych, co nie budzi szczególnego entuzjazmu, gdy uświadomimy sobie, że mamy do czynienia z kreacją, którą założymy raz w życiu.
 
Gdy wiodący wydaje się nam argument cenowy, wybór używanej sukni ślubnej sprawia wrażenie najbardziej oczywistego rozwiązania, na jakie możemy się zdecydować. Nie oznacza to jednak, że suknia taka jest wolna od wad. Jeśli nasza figura jest standardowa, z pewnością znajdziemy rozwiązanie dopasowane, jeśli jednak nie przypominamy modelek, zakup sukni używanej będzie wiązał się z koniecznością dokonania mniej lub bardziej poważnych korekt.
 
This template downloaded form free website templates